Jakie skarpetki do czarnego garnituru?

skarpetki do czarnego garnituru

Czarny garnitur to najbardziej wizytowy strój dla mężczyzny. To idealny ubiór na ślub lub studniówkę. Jest też noszony podczas spotkań biznesowych z ważnymi klientami. Aby podkreślić profesjonalizm i elegancję, warto zadbać o odpowiedni dobór dodatków. Podpowiadamy, jakie skarpety pomogą Ci stworzyć perfekcyjną stylizację!

Skarpetki do czarnego garnituru – jaki kolor wybrać?

Klasyka sprawdza się najlepiej, jeśli chodzi o formalne spotkania i oficjalne uroczystości. Dlatego taki sam ubiór obowiązuje podczas wydarzeń prywatnych i firmowych. Złota zasada dotycząca najbardziej tradycyjnego koloru garnituru brzmi: do czarnego stroju należy założyć czarne buty i czarne lub grafitowe skarpety. Jest to połączenie uniwersalne i bezpieczne. Dobrze pasuje na każdą okazję, na jaką zakłada się czarny garnitur. Taki strój jest stosowny na ślubie, pogrzebie, w operze, w sądzie i na spotkaniu z prawnikiem lub z ważnym klientem. Czerń to kolor, który pomoże Ci podkreślić profesjonalizm, wzbudzić szacunek i zaufanie. 

Skarpety gładkie czy wzorzyste?

Do eleganckich stylizacji najlepiej jest pozostać przy klasycznym wyborze. Czarne, ciemnoszare lub grafitowe skarpety będą najlepszą opcją. W niektórych sytuacjach możesz sobie pozwolić na odrobinę fantazji i ożywić strój za pomocą klasycznych motywów. 

Skarpety w delikatne wzory takie jak romby, kratę czy pasy lub z niewielkim logo zlokalizowanym w górnej części to dozwolone urozmaicenie stroju wizytowego. Nie zepsują efektu, a wprowadzą nieco energii do stylizacji. Nie wypada ich jednak założyć na pogrzeb lub na inną wyjątkowo formalną okazję.

Idealna długość skarpetek do czarnego garnituru

Tutaj nie ma zaskoczenia – najlepsze skarpetki do czarnego garnituru zasłaniają męską nogę. Dlatego dobrym wyborem będą skarpety do połowy łydki lub wysokie podkolanówki sięgające do wysokości kolan. Gdy założysz takie skarpety, nie będziesz musiał martwić się o to, czy niechcący nie popełnisz modowej wpadki, gdy usiądziesz wygodnie w fotelu i założysz nogę na nogę. Zwróć uwagę na dobre dopasowanie rozmiaru i przylegający do nogi fason. W rolujących się skarpetkach będzie Ci mało wygodnie.  

Jakość i stan materiału – jakie skarpety do eleganckiego garnituru?

Ważny jest też rodzaj, a przede wszystkim jakość materiału. Wybierz dość grube bawełniane skarpety. Połączenie cienkiej dzianiny i ciemnych kolorów daje często mało ciekawy efekt prześwitywania. Z oczywistych względów może to popsuć całą starannie przygotowywaną stylizację. Zawsze więc trzeba mieć to na uwadze. To samo dotyczy stanu skarpetek. Do eleganckiego czarnego garnituru lepiej nie zakładać starych, przetartych skarpet. 

Do czarnego garnituru wybierz skarpety grafitowe lub czarne – to uniwersalne kolory, które idealnie współgrają z czernią spodni. Skarpetki mogą być gładkie lub ozdobione delikatnym wzorem w neutralnym kolorze – np. szare romby lub beżowe pasy. Zwróć uwagę na długość skarpet. Powinny one całkowicie zasłaniać Twoją łydkę. Jeśli będziesz przestrzegać powyższych zasad z pewnością nie popełnisz modowej gafy i będziesz prezentować się elegancko w czarnym garniturze.