Jakie skarpetki do niebieskiego lub granatowego garnituru?

skarpetki do niebieskiego

Granatowy garnitur z brązowymi lub czarnymi dodatkami to modny i uniwersalny strój odpowiedni na różne okazje. Sprawdź, z jakimi skarpetami łączyć ubiór, by stworzyć ciekawą i niebanalną stylizację z odcieniami niebieskiego!

Skarpetki do granatowego garnituru – jednolity kolor spodni i brązowe buty

Choć dobór skarpet do garnituru wydaje się być mało istotnym szczegółem, błędy modowe popełnione w tym miejscu mogą popsuć całą pieczołowicie przygotowywaną stylizację. Dlatego zawsze warto starannie dopasować do siebie kolor garnituru, skarpet i butów. Zasadniczo wszystkie te elementy powinny współgrać ze sobą kolorystycznie. Istotną kwestią jest stworzenie naturalnego przedłużenia spodni. Ten efekt możesz uzyskać, gdy wybierzesz skarpety granatowe, które są ciemniejsze o kilka tonów od koloru spodni. Koniecznie muszą być na tyle długie, by zasłonić męską łydkę podczas chodzenia i siedzenia. 

Granatowy garnitur i brązowe skórzane półbuty, oxfordy lub derby to bardzo efektowne i modne połączenie. Doskonale pasuje na różne okazje. Ten zestaw można nosić codziennie do pracy, a także na uroczystości rodzinne. Do granatowego lub niebieskiego ubrania i brązowych butów można też założyć ciemnobrązowe skarpety

Granatowy garnitur i czarne buty – jakie skarpety wybrać?

Ciemniejszy kolor butów oznacza bardziej formalną stylizację. Dlatego, gdy założysz czarne eleganckie buty do niebieskiego lub granatowego stroju, Twój outfit będzie odpowiedni na spotkanie biznesowe lub podniosłą uroczystość rodzinną. W tej sytuacji należy kierować się kolorem spodni, ponieważ nogawki bezpośrednio sąsiadują ze skarpetami. Błędem będzie założenie czarnych skarpet, ponieważ takie połączenie będzie wyglądać tak, jakbyś założył wysokie buty o długości nad kostkę. Lepszym wyborem są ciemnoniebieskie lub granatowe skarpety gładkie, ewentualnie wzorzyste.

Kolorowe skarpetki do niebieskiego garnituru – jakie kolory pasują?

W stylizacjach z granatowym garniturem warto zadbać o to, by wszystkie dodatki pasowały do siebie kolorystycznie. Skarpety w kontrastowy żółty wzór idealnie będą pasowały do krawatu z motywem w tym kolorze. Ciepłe, słoneczne barwy dobrze komponują się z odcieniami niebieskiego, ponieważ leżą naprzeciwko siebie na kole barw. Jeśli zamierzasz założyć niebieski garnitur, pamiętaj o tym, by kolor skarpet był odrobinę ciemniejszy. 

Motywy na skarpetkach pasujących do garnituru w kolorze niebieskim muszą kolorystycznie pasować do pozostałych detali stroju. Kolorowe, wzorzyste skarpety, a nawet skarpetki nie do pary mogą być wesołym dopełnieniem Twojego ubioru podczas nieoficjalnych spotkań towarzyskich, na których nie obowiązuje sztywny dress code. Aby uzyskać oczekiwany efekt, należy kierować się wyglądem koszuli i krawatu. Dzięki temu stworzysz kompletny outfit, który zaskoczy i rozbawi Twoich przyjaciół.

Wybierz ciemne skarpety do granatowego lub niebieskiego garnituru. Taki uniwersalny outfit będzie doskonale pasować na wiele okazji mniej i bardziej oficjalnych. Doskonale pasują do niego skarpetki garniturowe granatowe gładkie lub z delikatnym motywem geometrycznym.