Jak ciekawie zapakować skarpetki?Skarpetki są popularnym prezentem, który sprawdzi się na wiele różnych okazji. W ostatnim czasie ten podarunek zyskał drugie życie dzięki modzie na kolorowe skarpety w różnorodne wzory. Co zrobić, by był to jeszcze bardziej interesujący upominek? Wystarczy zapakować go w odpowiedni sposób – oto kilka propozycji.
Jak ciekawie zapakować skarpetki?

Praktyczne sposoby pakowania skarpetek na prezent

Skarpetki zwykle są w jakiś sposób zapakowane fabrycznie – najczęściej jest to proste połączenie kartonową etykietą. Takie opakowanie można po prostu zawinąć w papier lub wrzucić do torebki prezentowej, jednak istnieje także wiele innych, bardziej oryginalnych sposobów. Jednym z przykładów jest zwinięcie ich w wybrany kształt – ciekawą propozycją są m.in. kwiatki. Do skarpetkowego pąku można dołożyć łodygę z drucika, liście z papieru, a nawet niegroźne kolce zrobione z bibuły czy tektury. Jeśli wręczasz więcej niż jedną parę, możesz ponadto pokusić się o stworzenie całego skarpetkowego bukietu.

Wino zapakowane w skarpetki? To tylko jedna z wielu propozycji

Pod kątem wręczania prezentów skarpetki mają pewną istotną zaletę – są one puste w środku. W niektórych domach prezenty świąteczne nie znajdują się pod choinką, a właśnie w skarpetach powieszonych nad kominkiem. Część podarunku można wsadzić do skarpety, dzięki czemu będzie ona pełnić zarówno funkcję prezentu, jak i jego opakowania. W skarpetę możemy zapakować np. cukierki, małe zabawki, czekoladki i inne niewielkie upominki.

Interesującym przykładem jest też butelka wina lub innego napoju. Aby móc zapakować ją w skarpetkę, należy upewnić się, że jest ona odpowiednio długa – wysoka butla nie zmieści się np. w stopce. Do jednej ze skarpet pakujemy butelkę; dla lepszego efektu można także ją związać na szczycie. Druga posłuży w roli wykończenia: wiążemy nią kokardę na szyjce, aby całość zyskała estetyczny wygląd. Skarpetami można też zastąpić papier do pakowania – odpowiednio ułożone dookoła prezentu stworzą piękne i oryginalne opakowanie podarunku dla bliskiej osoby.

Pakowanie skarpetek na prezent może być prawdziwą przygodą

Oprócz różyczek ze skarpetek można ułożyć chociażby babeczki, które mogą być wsadzone do papierowych foremek – to świetny sposób na ciekawie zapakowany prezent. Kolejna nietypowa propozycja to ułożenie skarpet w kształt pizzy. Taki sposób jest szczególnie dobrym wyborem wtedy, gdy chcemy dać obdarowywanej osobie kilka par. Idealna liczba to 6 lub 8, jednak taka forma pakowania sprawdzi się również przy mniejszym lub większym prezencie. Niezbędne będzie małe pudełko na pizzę. Część skarpet składamy w trójkąty, ustawiając je w kółko, a pozostałe zwijamy w rulony i stawiamy dookoła reszty – stworzą one piękne brzegi na pizzy.

Powyższe przykłady to zaledwie garść wszystkich propozycji ciekawych, nietypowych sposobów na pakowanie skarpetek. Warto szukać inspiracji m.in. w samych wzorach skarpet – być może uda się wymyślić własny, kreatywny sposób na wręczenie prezentu. Taki podarunek na pewno ucieszy obdarowaną osobę i zostanie zapamiętany na długo.