Jak śmiesznie zapakować skarpetki?Skarpety to niezmiennie popularny prezent niezależnie od tego, kogo obdarowujemy i z jakiej okazji. W przypadku kolorowych, wzorzystych modeli podarunki tego typu mogą nawiązywać do zainteresowań, gustów i pasji odbiorcy – to prosta recepta na udany upominek. Warto do tego dodać oryginalne, zabawne opakowanie.
Jak śmiesznie zapakować skarpetki?

Zabawne sposoby na pakowanie skarpet – sprawdź najciekawsze z nich

Skarpety można wykorzystać do prezentowej zabawy na wiele różnych sposobów. Najprostsza metoda to po prostu owinięcie zapakowanych fabrycznie skarpet papierem prezentowym lub włożenie ich do torebki. Warto jednak pokusić się o coś więcej. Pierwszym krokiem zawsze będzie przygotowanie do pakowania – należy wyjąć skarpety z oryginalnego pudełka i oderwać metkę łączącą parę. Potem należy uważać, aby nie pobrudzić i nie uszkodzić materiału. Następnie mamy do wyboru ogromną liczbę różnych opcji. Skarpety można zwinąć i ułożyć na wiele sposobów i kształtów – to m.in. kulki czy rulony, a także bardziej fantazyjne konstrukcje. Jedyną granicą jest Twoja wyobraźnia: metod pakowania jest naprawdę sporo, a każda z nich może mieć nieco inny efekt pod względem estetyki prezentu.

Pizza, kwiaty, a może babeczki – jak zapakować skarpety na prezent?

Ciekawą propozycją kształtu, w jaki można ułożyć skarpetę, jest kwiat. Do takiej różyczki można dorzucić dodatkowe elementy – np. łodygę z drutu czy kartonowe liście. Interesującą propozycję może być również stworzenie bukietu ze skarpet. Ponadto można je zwinąć w kształt babeczek, które potem umieścisz w papierowych foremkach. Taki sposób będzie pasować szczególnie do skarpet z motywami słodyczy i wypieków. A może pizza? Najpierw trzeba będzie wyposażyć się w pudełko na pizzę, a następnie ułożyć w środku skarpety. Część z nich musi być złożona w kształt trójkątnych kawałków. Resztę zwiniesz w rulony i ułożysz dookoła – to będą brzegi ciasta. Zamknij pudełko i zawiąż ozdobną kokardę. Obdarowana osoba na pewno będzie zaskoczona takim prezentem – również w tym przypadku sposób pakowania może być dopasowany do motywu na samych skarpetkach.

Skarpetki zamiast opakowania. Wykorzystaj je w ciekawy sposób

Niektóre firmy oferują sprzedaż skarpet w… konserwach. Samodzielne wykonanie takiego nietypowego prezentu jest możliwe, jednak potrzebna będzie specjalna maszyna do pakowania konserw. Jest jeszcze jedna ciekawa metoda. Zamiast zastanawiać się, w co pakować skarpety, można wykorzystać je same w roli opakowania. Odpowiednio wysokie skarpety mogą np. posłużyć jako opakowanie na wino – w jedną z nich wsadzasz butelkę, a drugą związujesz na szyjce jako ozdobną kokardę.

Wręczasz dwie butelki wina? Żaden problem – wsadź każdą z nich do skarpety, a ich wyloty zwiąż ze sobą. W ten sposób powstanie ciekawie zapakowany prezent. Korzystając z podobnych metod, można wręczać wiele innych ciekawych podarunków. Oprócz butelek wina czy innych trunków w grę wchodzą również cukierki, czekoladki, małe książki, a nawet telefony. Zachęcamy także do wymyślania własnych sposobów na pakowanie – możliwości są w tym przypadku niemal nieograniczone.