Kolekcja Akademia Pana Kleksa na prezent

skarpetki pan kleks

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej ekranizacji kultowej bajki Jana Brzechwy – mowa oczywiście o „Akademii Pana Kleksa”. Jeśli wybierz się do kina lub chcesz dać komuś pod choinkę podarunek związany z magicznym światem Akademii, postaw na skarpetki z unikatowymi wzorami!

„Akademia Pana Kleksa” – klasyka wśród polskich bajek

Pierwsza książka o przygodach ekscentrycznego profesora i jego uczniów, zatytułowana „Akademia Pana Kleksa”, trafiła do księgarni już w 1946 roku. Tytuł ten od razu stał się jednym z najbardziej udanych wydawnictw Jana Brzechwy. Bajka doczekała się wielu odświeżonych wydawnictw, jak również dwóch późniejszych części („Podróże Pana Kleksa” i „Tryumf Pana Kleksa”), które spotkały się z równie pozytywnym odbiorem. Książka jest chwalona przede wszystkim za kreatywność, niepowtarzalny klimat i unikatowy świat, pełen kolorów i magicznych przedmiotów.

Sukces książki przełożył się na powstanie licznych adaptacji teatralnych, a także wersji filmowej. Teraz nadszedł czas na przedstawienie tej historii w nowym wydaniu – 5 stycznia 2024 roku odbędzie się premiera odświeżonej „Akademii Pana Kleksa”, co stanowi doskonałą okazję na prezent związany z tym dziełem. Wcześniej jednak warto przypomnieć sobie starszy film, który w sporym stopniu przyczynił się do przedłużenia popularności dzieła Jana Brzechwy.

Ekranizacja z 14 milionami widzów

Film „Akademia Pana Kleksa” okazał się tak dużym sukcesem, jak sama książka. Wystarczy wspomnieć, że łączna oglądalność w kinach wyniosła aż 14 milionów, dzięki czemu tytuł ten zajmuje 6. miejsce pod względem popularności wśród polskich filmów. W roli głównej pojawił się Piotr Fronczewski, któremu towarzyszył Sławomir Wronka jako Adaś Niezgódka, uczeń Pana Kleksa. Pierwszego z nich nikomu nie trzeba przedstawiać, za to kariera drugiego zakończyła się na jego pierwszej roli – później niedoszły aktor został bardzo docenianym fizykiem, obecnie piastującym funkcję dyrektora Zakładu Fizyki w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Film był doceniany jednak nie tylko z uwagi na grę aktorską, lecz także za klimatyczną ścieżkę dźwiękową i udane efekty praktyczne.

Zmiany w nowej wersji filmu

Po prawie czterech dekadach od premiery „Akademii Pana Kleksa” w kinach nadszedł czas na nową edycję ekranizacji kultowej bajki. Reżyserem filmu jest Maciej Kawulski, znany z tytułów takich jak „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Co ciekawe, na ekrany powraca Piotr Fronczewski – tym razem wciela się on w rolę Doktora.

Choć nowy film w wielu miejscach jest zgodny z fabułą książki i pierwszej ekranizacji, warto zwrócić uwagę na parę ważnych różnic. Jedną z nich jest zmiana w roli Adasia Niezgódki – profesorowi będzie towarzyszyć Ada, grana przez Antoninę Litwiniak. Zwiastuny wskazują także na zupełnie inne podejście do efektów specjalnych, których wygląd jest przede wszystkim zasługą dostępu do znacznie bardziej rozwiniętej technologii. Zmiany wywołały niemałe dyskusje wśród fanów Akademii – mimo tego wciąż jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich lat, zwłaszcza w kategorii filmów dla dzieci. Premiera odbędzie się 5 stycznia 2024 roku. Przed udaniem się do kina warto pomyśleć o prezentach związanych z Akademią, które pozwolą jeszcze bardziej wczuć się w magiczny klimat.

Skarpetki z Panem Kleksem na prezent

Jaki podarunek będzie odpowiednim wyborem dla miłośnika opowieści o Panu Kleksie? Opcji do wyboru jest naprawdę sporo – od filmu na DVD, książki czy płyty z soundtrackiem aż po personalizowane koszulki, poduszki, puzzle, a nawet skarpetki. Warto zwrócić szczególną uwagę na ostatnią z tych pozycji. Wygodne skarpety to podstawa komfortowego ubioru – niezależnie od pogody czy sytuacji. Mogą one jednak także skutecznie uzupełniać resztę stroju czy też podkreślać zainteresowania użytkownika. Jeśli chcesz zrobić prezent pod choinkę komuś, kto uwielbia „Akademię Pana Kleksa”, postaw na skarpetki! Najlepszym wyborem będą produkty z kolorowymi wzorami, które perfekcyjnie pasują do czarodziejskiego klimatu świata Akademii.

Toes and more – nowa kolekcja skarpetek na premierę „Akademii Pana Kleksa”!

Gdzie szukać skarpetek na prezent? Najlepiej postawić na zaufane, doświadczone sklepy, które zapewniają szeroki wybór produktów o różnych wzorach. Jednym z nich jest Toes and more – firma prowadzi sprzedaż już od 1996 roku, czego efektem jest spore zaufanie klientów i stale rosnąca oferta różnorodnych projektów. Wraz z premierą nowej ekranizacji bajki Jana Brzechwy do asortymentu sklepu trafiła seria wyjątkowych, kolorowych skarpetek.

Wzory skarpet z tej kolekcji wyróżniają się przede wszystkim zastosowaniem licznych barw, dopasowanych do bajkowego świata Akademii. Do tego przedstawiono na nich twarz Pana Kleksa – razem z jego charakterystycznymi okularami i siwym zarostem – a także guziki, będące integralną częścią fabuły. Niezależnie od tego, czy szukasz prezentu dla dziecka pod choinkę, chcesz obdarować fana bajki przed premierą filmu, czy po prostu zrobić sobie miły podarunek, skarpetki Toes and more będą strzałem w dziesiątkę!