Sklep z gadżetami Pana Kleksa – magiczne przedmioty w Akademii Pana Kleksa

Sklep z gadżetami Pana Kleksa – magiczne przedmioty w Akademii Pana Kleksa

Akademia Pana Kleksa to kultowa bajka, która bawi polskie dzieci już od kilku pokoleń. Na początku 2024 roku w kinach pojawi się nowa, odświeżona ekranizacja książki. To dobry moment, by przyjrzeć się wyjątkowym, magicznym przedmiotom z Akademii, a także gadżetom, które sprawdzą się np. jako świąteczny prezent.

Akademia Pana Kleksa znowu w kinach!

Film „Akademia Pana Kleksa. Część 1”, którego premierę zaplanowano na 5 stycznia 2024, to nowoczesna adaptacja klasycznej bajki Jana Brzechwy. Ekranizacja pojawi się w kinach prawie dokładnie 40 lat po tym, jak po raz pierwszy zobaczyliśmy Pana Kleksa na srebrnym ekranie. Nowy film wprowadza pewne interesujące zmiany dotyczące postaci, które mają zapewnić powiew świeżości i przedstawić bajkowy świat na nowo. Co ciekawe, zamiast Adasia Niezgódki ekscentryczny profesor będzie uczył Adę – w tę rolę wcieli się urodzona w 2009 roku Antonina Litwiniak, która ma już na koncie kilka ról filmowych, serialowych i reklamowych. Tytułową postać zagra natomiast Tomasz Kot.

W nowej produkcji nie zabraknie także Piotra Fronczewskiego, który grał głównego bohatera bajki w filmie wydanym w 1984 roku. Tym razem jednak zagra on postać Doktora. Reżyserem jest natomiast Maciej Kawulski, znany m.in. z produkcji „Jak zostałem gangsterem” z roku 2019. To bez wątpienia solidna obsada, dzięki której możemy spodziewać się wyjątkowych doznań podczas oglądania filmu.

Co sprawia, że Akademia Pana Kleksa cieszy się tak dużą popularnością?

Nie ulega wątpliwości, że Akademia Pana Kleksa (wraz z kolejnymi częściami – „Podróże Pana Kleksa” i „Tryumf Pana Kleksa”) należy do najpopularniejszych polskich bajek. To książka, która bawi polskie dzieci prawie od 80 lat! Co stoi za wyjątkową długowiecznością tego wydania? To przede wszystkim niezwykle kreatywny, zabawny i czasami wręcz absurdalny świat Akademii, który stanowi tło całej akcji. Co ciekawe, sama książka była pisana w trudnych czasach wojny i okupacji, gdy kolorowa fabuła i unikatowe miejsce akcji stanowiły niesamowity kontrast dla szarej, niewesołej rzeczywistości. Kontrasty są także ważnym elementem samej fabuły, w wyjątkowy sposób łącząc się z magią Akademii.

Swoją „cegiełkę” do popularności postaci Pana Kleksa niewątpliwie dołożyła także pierwsza ekranizacja, pełna bardzo dobrej gry aktorskiej – zwłaszcza w wykonaniu Piotra Fronczewskiego, odtwórcy roli głównego bohatera. Tytuł osiągnął w Polsce oglądalność na poziomie 14 milionów, co na tamte czasy było niezwykle imponującym wynikiem. Czy nowy film powtórzy sukces tej produkcji? Czas pokaże – na pewno jednak warto udać się w styczniu do kina i zapoznać się z historią Pana Kleksa na nowo. Reżyser przygotował kilka niespodzianek, jak również szereg nawiązań do poprzedniej produkcji, które na pewno zwrócą uwagę starszych widzów.

Akademia Pana Kleksa – magiczne przedmioty

Jednym z głównych motywów przewijających się przez całą bajkę są różnorodne przedmioty o magicznym działaniu. Wśród nich znalazła się m.in. powiększająca pompka, dzięki której Pan Kleks mógł zmieniać się z małego chłopca w dorosłego człowieka lub przygotować obiad dla całej Akademii, powiększając upieczone mięso. To również jadalne farby, których kolory odpowiadają poszczególnym smakom. Pan Kleks miał ponadto do dyspozycji balony z koszyczkami, umożliwiające mu obserwację nawet najbardziej odległych miejsc, a także szereg wyjątkowych, zaczarowanych narzędzi do naprawiania niemal dowolnych przedmiotów. To doskonały przykład przeniesienia dziecięcej wyobraźni do książki, a później także na kinowe ekrany – wszystkie z przedmiotów mają ważne miejsce w fabule „Akademii”.

Szczególną rolę odgrywają kolorowe guziki, które znajdowały się na magicznych czapkach bogdychanów – chińskich cesarzy. Pozwalały one na zamianę w dowolny przedmiot, a także w zwierzęta. Guziki towarzyszą czytelnikowi lub widzowi przez niemal całą fabułę – dlatego wiele gadżetów związanych z Akademią Pana Kleksa ma właśnie ten motyw.

Skarpetki dla fanów Akademii Pana Kleksa

Akademia Pana Kleksa zajmuje w Twoim sercu szczególne miejsce, a może planujesz podzielić się magicznymi doznaniami ze swoim dzieckiem, oglądając nową ekranizację? W obydwóch przypadkach warto zapoznać się z ofertą gadżetów dla fanów bajki – m.in. ze skarpetkami, które możesz znaleźć w sklepie Toes and more. Ich projekty nawiązują do kolorowego świata Akademii, dzięki czemu doskonale uzupełniają filmowe wrażenia.

Skarpetki z oferty Toes and more są zdobione wzorami przedstawiającymi zarówno Pana Kleksa, jak i kolorowe guziki, odgrywające ważną rolę w całej bajce. To zabawny, a jednocześnie wygodny dodatek do ubrania – skarpetki będą doskonałym wyborem np. na premierę nowego filmu. Do tego można liczyć na wysoką jakość wykonania: produkty Toes and more powstają wyłącznie ze sprawdzonych, zdrowych materiałów, które nie stwarzają dyskomfortu i pozwalają stopom oddychać. Warto także zapoznać się z innymi gadżetami związanymi z Akademią Pana Kleksa – to dobry sposób, by przenieść przynajmniej część magicznego, kolorowego świata do codziennej rzeczywistości.